Program do wystawiania faktur

W wielu firmach niezbędne jest korzystanie z dobrze dobranego oprogramowania. Jednym z nich jest program do wystawiania faktur, który niezwykle korzystnie sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie takich dokumentów drukuje się dość dużo.

Darmowy czy płatny?

Dzisiaj na rynku jest niezwykle wiele oprogramowania, które mają pomagać w szybkim i pozbawionym błędów wystawianiu dokumentów. Do wyboru są bezpłatne wersje jak również wiele płatnych, wybór zależy w głównej mierze od zainteresowanego nimi klienta. Bezpłatne programy najczęściej mają mocno okrojone możliwości, dlatego też nie w każdym przedsiębiorstwie dobrze się sprawdzają. Bywa, iż firmy zajmujące się wykonywaniem oprogramowania oferują możliwość rozszerzenia funkcjonalności wersji bezpłatnych poprzez dokupienie opcji dodatkowych. Jednak bardzo dużo firm decyduje się od razu na komercyjne wersje programów do fakturowania, stwierdzając że oferują one nie tylko więcej możliwości, ale także mają znacznie lepsze wsparcie techniczne a także wykonywane na czas aktualizacje.

Program na indywidualne zamówienie

Znacznie częściej oprogramowanie do wystawiania faktur tworzone są na indywidualne zamówienie przedsiębiorstw. W takiej sytuacji zazwyczaj istotnym aspektem jest falt, by był on jak najlepiej zintegrowany z oprogramowaniem magazynu oraz sprzedażowym konkretnej firmy, co umożliwia bezproblemowe aktualizowanie stanu towarów w czasie wystawiania dokumentu. Obecnie koszty związane z realizowaniem tego typu oprogramowania na indywidualne zamówienie są stosunkowo niskie, ze względu na rosnącą liczbę firm, które się tym zajmują.

Jakie funkcje powinien mieć program do fakturowania

Dobre programy do faktur musi mieć kilka funkcji, które umożliwiają korzystanie z niego bez problemów. Przede wszystkim powinien zapamiętywać dane klientów, dla których wystawiane są faktury. Dzięki temu można uzupełnić pola wyszukując kontrahenta po numerze NIP, adresie czy nazwisku. Dobrze, jeśli daje także możliwość podglądu wszystkich dokumentów wystawionych dla konkretnego kontrahenta. Dzisiaj także ważną funkcją jest to, aby program umożliwiał bezproblemowe archiwizowanie danych, zgodnie z aktualnie panującymi przepisami w zakresie danych osobowych.

SzybkaFaktura to portal, dzięki któremu prowadzenie firmy i obowiązki z tym związane nie będą już problematyczne! System informatyczny, z którego za pośrednictwem serwisu mogą Państwo skorzystać to rozwiązanie, którego celem jest zaproponowanie kompleksowego wsparcia zarówno dla przedsiębiorców niezależnie rodzaju i skali działalności. W programie oferowane są praktyczne i proste w obsłudze opcje dopasowane do potrzeb, ale także obowiązków właścicieli małych i dużych firm funkcjonujących w różnych sektorach, a także biur rachunkowych.

Sprawdź http://szybkafaktura.pl/blog/