Czy inwestowanie w nieruchomości się opłaca?

Nieruchomości bez dwóch zdań były, są oraz także będą nam potrzebne. Z całą pewnością jest oraz jak najbardziej będzie na nie popyt. Właśnie dlatego wiele osób lokuje kapitał właśnie w mieszkaniach, domach, usługowych lokalach czy też w apartamentach hotelowych. Inwestowanie w nieruchomości cieszy się coraz to większą popularnością. Jeśli chodzi o inwestowanie w nieruchomości to wiele się mówi o tym, że jest to rynek często lokalny. Jeśli już kupujemy mieszkanie, które ma na siebie zarabiać, to robimy to właśnie w mieście czy też w kraju swojego zamieszkania. Jednak wiele osób decyduje się na inwestycje zagraniczną.

Jak należy inwestować za granicą?

Pomimo tego, że temat inwestowania w nieruchomości za granicą naszego kraju jest dosyć atrakcyjny, to niewielu inwestorów posiada w tym obszarze doświadczenia. Strach jak i także niewiedza sprawiają, że na pewno wolimy kupić mieszkanie w stolicy, które daje zwrot kilkuprocentowy, a niżeli dom w atrakcyjnej miejscowości turystycznej, który pozwoli na zarobienie nawet kilkanaście procent.

Inwestycja w hotel? Wybierz odpowiednio lokalizację

W przypadku inwestycji w nieruchomości poza granicą naszego kraju powinniśmy zadbać o odpowiednią lokalizację. Czasami błędnie wybierając lokalizację możemy naprawdę może się okazać, że robimy najgorszy biznes w swoim życiu. Gdzie zatem inwestować? Na pewno bezpiecznym jak i także pewnym kierunkiem okazują się ZEA, a więc Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ten arabski kraj przeżywa prawdziwy boom turystyczny. Takie miasta jak Abu Zabi czy też Dubaj to synonim luksusu oraz bogactwa, ale także świetnego wypoczynku. Coraz większym zainteresowaniem się cieszy także emirat o nazwie Ras Al Khaimah. Urlopowiczów tam przyciągają białe oraz piaszczyste plaże. Do tego różowe flamingi oraz bujne mangrowce. Z roku na rok liczba turystów się zwiększa. Dla nas jako dla osób chcących zainwestować w nieruchomości jest to naprawdę świetna wiadomość. Infrastruktura turystyczna rozwija się w każdym z emiratów.

Zysk tam, gdzie nasz wzrok nie sięga

To właśnie perspektywa turystycznego rozwoju, a także sam szereg regulacji proinwestycyjnych chociażby właśnie Emiratów sprawia, że lokowanie tak kapitału jest świetnym rozwiązaniem, które stać się może coraz bardziej popularne. Pomimo tego, że Polacy zamożni inwestują wciąż w nieruchomości zagraniczne o wiele mniej, a niżeli nasi zachodni sąsiedzi, to trend bliskowschodni może to wszystko zmienić.

O tym, że warto inwestować w nieruchomości, niemal każdy wie, ale ci którzy naprawdę liczą na bardzo dobry zwrot, to powinni poszerzyć swój horyzont zainteresowań. Lokowanie kapitały zagranicą jest rozwiązaniem bardzo rozsądnym. Oczywiście jest to rozwiązanie dla osób nieco bardziej odważnych. Należy jednak mierzyć wysoko. W związku z tym każdy inwestor powinien się nieco rozwinąć i także otworzyć na nieruchomości zagraniczne. Musimy się rozwijać. Oczywiście możemy połączyć inwestycje w naszym kraju oraz poza jego granicami.

Więcej informacji na http://higasaclub.pl


Adres i kontakt

HIGASA nieruchomości Sp. z o.o.
ul. Jaśkowa Dolina 132
80-286 Gdańsk
tel: +48 734 732 528