Analiza statystyczna

Analizy statystyczne sprowadzają się do narzędzi oraz procedur, które nadają sens danym, pomagając wyciągając ilościowe wyniki, rozwiązania i podawać dowody. Ogólnie mówiąc, obejmuje to kontrolę, porządkowanie i modyfikowanie danych w zamyśle wygenerowania potrzebnych i istotnych wyników, które są podparte badawczym i matematycznym rygorem. Pomoc, którą zapewniają firmy sprawujące analizy statystyczne, dotyczą ogólnej analizy danych od niedużych pakietów danych do sporządzania obszernych i złożonych zestawów danych, kształtowania statystycznego (szczególnie w kontekście biznesu), przez zastosowanie i analizę do raportu finalnego, ciągów czasowych, badań symulacyjnych, analizy danych podłużnych, modeli przeżycia i testów randomizacyjnych. Oferowane przez firmy statystyczne usługi analizy statystycznej odblokują prawdziwy potencjał Twoich informacji i ułatwią Tobie i twojej firmie urzeczywistnić korzyści z tym powiązane!

Analizy statystyczne to też statystyki podsumowujące

Istotny aspekt statystyki opisowej, statystyki podsumowujące są wykorzystywane do podsumowania i wręczenia największej ilości danych w najprostszy możliwy sposób. Statystyki podsumowujące dają istotne wnioski z informacji, dzięki czemu idealnie nadają się do demonstracji wyników w prosty i skuteczny sposób, czy to w ramach prezentacji, protokołu albo plakatu. Rezultaty można dobrać do osobnych potrzeb i kompletu informacji.

Eksploracyjne analizy statystyczne

Eksploratorzy z imienia i odkrywcy z natury. Badawcze analizy statystyczne, zamiast być zdefiniowanym zbiorem narzędzi czy technik, jest filozofią statystyczną obejmującą użycie pełnego potencjału danych bez narzucania ścisłych szablonów albo otrzymywania podejrzeń. Badawcze analizy statystyczne pozwalają, by informacje mówiły same za siebie, a dzięki metodom wizualizacji możemy wskazać, które modele mogą obowiązywać, jakie zależności mogą w nim egzystować i na jakie dalsze zapytania mogą dawać odpowiedzi. Badawcze analizy statystyczne umożliwiają, by w idealny sposób przeanalizować i pojąć, to co może być złożone i zagmatwane.

Formalne analizy statystyczne

Począwszy od testowania hipotez po modelowanie predykcyjne, formalne analizy statystyczne są najlepszą odmianą statystyk. Stosowane w przypadku odpowiedzi na precyzyjne pytania badawcze, analizy te przewidują mnóstwo zmiennych i żądają szczegółowego zrozumienia pytania oraz środowiska, w którym posiadają one zastosowanie.

Ważna wzmianka

Najważniejszym atrybutem każdej pracy statystycznej jest upewnienie się, że odpowiedź, której się poszukuje, może zostać rozwiązana za pomocą pytania, które się zadało i zebranych danych! Nie ma nic gorszego niż zbieranie danych, a potem uświadomienie sobie, że nie odpowiadają one na zapytanie, które chce się odpowiedzieć.

Analizy statystyczne sprawiają Ci kłopot? Skontaktuj się z profesjonalistami